ALUWOOD AHŞAP ALÜMİNYUM PENCERELER, KAPILAR
VE CEPHELER

ahşap alüminyum pencereler

ALUWOOD PENCERELER

Estetik, enerji tasarrufu, dayanıklılık ve minimum bakım için tasarlanan ahşap alüminyum pencereler, iç ve dış cephede zengin renk seçenekleriyle mekanlarınıza değer katar.

ahşap alüminyum kapılar

ALUWOOD KAPILAR

Modernlik, şıklık, güvenlik beklentilerinizi ve gereksinimlerinizi karşılayan ahşap-alüminyum kapılarımız sadece sistem değil, eviniz için bir tarz, stil seçimi, doğanın esintisini bünyesinde bulunduran sofistike bir aksesuardır.

ahşap alüminyum cepheler

ALUWOOD CEPHELER

Ahşap alüminyum cephe sistemleri günümüzün mimari alandaki gelişimlerine ve daha aydınlık mekan anlayışına uygun, mükemmel mekanlar oluşturabileceğiniz, statik ve estetik gereksinimlere cevap veren modern yapı malzemeleridir.

Aluwood ahşap alüminyum pencere ve kapı sistemlerinde ahşabın güzellikleri ve alüminyumun avantajları bir arada.

ALUWOOD SERİLER

Her türlü kullanım şekline, açılım tipine, yalıtım değerlerine ve mimari tarza uygun olarak farklı alternatifleri ile; kapı-pencere, katlanır kapı, sürme kapı ve cephe serilerimiz bulunmaktadır.

Ahşap doğallığı ile bulunduğu ortama estetik ve sıcaklık katar.

NEDEN ALUWOOD?

Ahşabın doğallığı, kullanıldığı ortama bir sıcaklık ve estetik katmasını sağlar. Ayrıca ısı, ses izolasyonu ve sağlıklı olması hususunda ahşap üstündür: ısının transferini engelleyen havayla dolu hücreleri sayesinde alternatifi olan malzemelerden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Ahşap ses emilimi için idealdir, eko ve gürültüyü emerek engel olur.

RECENT PROJECTS

recent projects 1
recent projects 2
recent projects 3
recent projects 4
recent projects 5
recent projects 6
recent projects 7

SUSTAINABILITY

sustainability
Sürdürülebilirlik; sınırlı kaynakların bir planlama ile geri dönüşüm ve imha süreçlerinde çevre dengesi gözetilerek kullanılmasıdır. Ahşap-Alüminyum sistemlerini oluşturan ana malzemeler olan Ahşap ve Alüminyuma bu gözle baktığımızda: Ağaç işleme girdikten sonra, eşya olarak kullanımında bile sera gazlarını hapsederek küresel ısınmayı önleyen, çok az enerji ile ürün formuna getirilebilen ve sürekli yenilenebilen bir malzemedir. Alüminyum ise birçok kez geri dönüştürülebilen, diğer alternatiflere göre elde edilen ikincil ürün kalitesi birinciye yakın seyreden, doğa şartlarına dayanımlı ve oldukça uzun ömürlü bir malzemedir. Kısacası bu sistemler rakiplerine göre çok daha çevreci uzun ömürlü ve geri dönüştürülebilen ürünlerdir.