Neden Ahşap Alüminyum Pencereler ve Kapılar?

Ahşabın doğallığı, kullanıldığı ortama bir sıcaklık ve estetik katmasını sağlar. Ayrıca ısı, ses izolasyonu ve sağlıklı olması hususunda ahşap üstündür: ısının transferini engelleyen havayla dolu hücreleri sayesinde alternatifi olan malzemelerden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Isı iletkenliği 0,13 W/mK gibi çok düşük değerlerde seyreder, ortalama olarak PVC profillerden 8, çelikten 400, alüminyumdan 1800 kat yalıtkanlığı daha fazladır. Ahşap ses emilimi için idealdir, eko ve gürültüyü emerek engel olur.

why wood and aluminum
  1. AA 6063 alaşımlı ekstrüzyon alüminyum profil
  2. Poliamid ısı bariyeri
  3. EPDM conta -70 ºC / +120 ºC ısı farkına dayanımlı
  4. Masif ahşap: Bilgisayar kontrollü kurutma işleminden ve ardından da mantar ve böcek zararlarından korunmak için özel solüsyondan (emprenye) geçirilen, 2 kat vernikli ahşap kısım

Ahşap ile doğa şartlarında hiçbir bakım gerektirmeden çok uzun yıllar dayanabilen alüminyumun artılarını ahşap alüminyum pencere sistemlerinde bir araya getirdik. Ayrıca bu sistemde iç ve dış mekanda birbirinden bağımsız çok değişik varyasyonlarda renk seçme imkanınız vardır, alüminyum kısmında dışta cephenize uygun bir renk seçerken iç mekanda kendi stilinize göre ahşabın istediğiniz renk ve dokusunu seçebilirsiniz.

Ahşap alüminyum pencere ilk yatırım maliyeti PVC, alüminyum pencere ve masif ahşap pencereden daha pahalı olmakla birlikte ekonomik ömürleri göz önüne alındığında hepsinden daha ucuza geldiği ortaya çıkmaktadır. Ayrıca fiyat karşılaştırması yaparken çok sık düşülen hata şudur: Karşılaştırmanın aynı performansı gösteren iki ürün arasında yapılmamasıdır. Bu karşılaştırma yapılırken yalıtım, estetik ve bakım gibi hususlar da dikkate alınarak karşılaştırarak yapılmalıdır.